Monsta Brno

Prodej stavebních parcel - pozemků se stavebním povolením a projektem rodinného domu – Drásov u Brna – Slunečný vrch

Situační mapaSituační mapaHledáte vhodné místo pro život s výbornou občanskou vybaveností a v klidném prostředí obklopené zelení okolních lesů? V tom případě Vám můžeme představit exkluzivní nabídku stavebních pozemků pro výstavbu samostatně stojících rodinných domů v krásné klidné lokalitě u lesa – Drásov u Brna. Lokalita Slunečný vrch je situována nad obcí Drásov s nádherným výhledem do kraje s umístěním domů na jižní svah v blízkosti lesů v okolí města Kuřim, Tišnov (Kuřimsko, Tišnovsko) a okolí Brna.

Součástí prodeje stavební parcely je kompletní dokumentace s projektem rodinného domu a stavebním povolením a sítěmi. Můžete si vybrat z 25 stavebních parcel a 6 typů rodinných domů samostatně stojících. Jedná se o 3 typy domů - bungalov, dva typy domů se sedlovou střechou a dům s valbovou střechou o velikostech 3 až 6+KK na pozemcích o výměře 650 až 840 m². Všechny domy mají garáž. Šířka parcel je od 18 do 25 m, délka 34 m a více. Pozemky mají obdelníkový tvar. Projekt lokality Slunečný vrch Drásov je řešen s komunikací v zámkové dlažbě. Výstavba samostatného rodinného domu nebo hrubé stavby na přání klienta.

Prodej zajišťuje Monsta Brno, spol. s.r.o. a sjednané realitní společnosti.

 

 

Obec Drásov

(http://www.drasov.cz)
Drásov - kostel

Obec Drásov je velice vyhledávanou lokalitou. Je to obec vzdálená 15 km od Brna s velmi dobrou dopravní dostupností. Do Brna a Tišnova je zajištěno pravidelné autobusové spojení. K obchodnímu domu Globus se autem dostanete za necelých 15 minut. V docházkové vzdálenosti se nachází zdravotní středisko s lékárnou, pošta, základní škola a mateřská škola, obecní úřad, obchod se smíšeným zbožím, restaurace a sokolovna. Obec má kabelovou televizi a informační kanál Studio Drásov. V současné době má městys 1606 obyvatel. Sousední obce jsou propojeny chodníky.

Jako zajímavost je třeba ještě zmínit první písemný doklad o obci Drásov, který je znám z roku 1238 v listině krále Václava I. Dne 4. 4. 2008 oslavil Drásov výročí 770 let. Nejvýznamnější památkou je kostel Povýšení sv.Kříže, který je státem chráněnou kulturní památkou.

Kostel Povýšení sv. Kříže
Tento významný raně gotický kostel z poloviny 13.století se nachází uprostřed obce na křižovatce hlavních ulic. Až koncem 15.století byla k objektu přistavěna věž, ve které je zavěšen zvon z roku 1512. Současná podoba kostela je výsledkem úprav v polovině 19.století. Velice cenná je i sochařská výzdoba hlavního oltáře z konce 18.století. Okolo kostela se nachází několik památných líp.

Kolem objektu prochází modře značená cesta, začínající na nádraží v Čebíně a pokračuje na Hluboké Dvory. V obci se křižují i dvě regionální cyklotrasy a prochází cyklookruh vedoucí obcemi mikroregionu Čebínka.

CYKLOTRASY v Mikroregionu PORTA

(http://www.regionporta.cz)

Projekt PORTA realizoval v roce 2005 za podpory EU a Jihomoravského kraje projekt „Rozvoj turistiky, cykloturistiky a sportu v mikroregionu Porta“. Na svém území vytvořil jednotný systém orientačního značení, vyznačil několik bezpečných cyklistických tras o celkové délce 42 km, vedených mimo frekventované dopravní tahy a propojujících území mikroregionu.

Do projektu jsou zapojeny i sousedící mikroregiony: Čebínka, Deblín a Bílý Potok. Projekt přinesl zlepšení technického stavu stávajících cest, zřízení nových cyklistických služeb pro návštěvníky se zaměřením na turistiku a cykloturistiku.

Významným přínosem projektu je bezpečné vedení cyklotras mimo frekventované dopravní tahy, vytvoření podmínek pro provozování aktivní rekreace v čistém přírodním prostředí.

Sportovní vyžití v Mikroregionu Porta
• tenisové kurty Na loukách, TJ Sokol Dolní Loučky
• tenisové kurty Kuřim, TJ Sloven Podlesí
• rybník Na loukách, rybolov na povolenku, Moravský rybářský svaz
• rybník v Předklášteří, rybolov na povolenku, Moravský rybářský svaz
• lyžařský areál Klínek
- při dobrých sněhových podmínkách je k dispozici vlek o délce 450 m s převýšením 100 m, specialitou lyžařského areálu je travní lyžování
• jezdecká škola MVDr. Hrejsy - obec Železné
– výuka jízdy na koni, léčba zvířetem – hipoterapie, kanisterapie
- Sokolovna TJ Drásov
- areál Kuřim – fitnes a horolezecká stěna
- kurty na volejbal
- fotbalové hřiště
- krytý bazén a letní koupaliště
- běžecká dráha
- multifunkční hřiště s umělou trávou

Tipy na výlety

1. Porta coeli
– ženský cisterciácký klášter založený českou královnou Konstancií v roce 1233
Hrad Pernštejn
2. Hrad Pernštejn (web)
- založený ve 13. století, patří k nejnavštěvovanějším památkám v České republice

3. Lomnice
- malebné městečko ležící 7km severním směrem od Tišnova. Za pozornost návštěvníka stojí především zámek, kostel na náměstí, synagoga a židovský hřbitov. Velmi krásné je i okolí, které je ideální pro pěší i cykloturistiku.

4. Doubravník
- obec ležící na řece Svratce je proslulá především kostelem s hrobkou rodu Pernštejnů.

5. Hrad Veveří

Doporučené turistické trasy

Trasa A: Tišnov – Drásov ... 13 km
Tišnov-Železné-Limova-Drásov-Hradčany-Tišnov

Trasa B: Přes horu a řeku ... 25 km
Tišnov-Klucanina-Hradčany-Sokolí-Veverská Bítýška-Šárka-Březina-Tišnov

Trasa C: Až do okolí Blanska ... 30 km
Tišnov-Stanovisko-partyzánský pomník u Skaličky-Hluboké Dvory-Újezdu Černé Hory-Milonice-Bukovec-Svinošice-Babí lom-Česká

Trasa D: Horem dolem ... 20 km
Tišnov-Červený mlýn-Pasník-Chytálky-Dolní Loučky-Tišnov

Trasa E: Vysokohorská tréninková trasa (převýšení 1300 m) ... 30 km
Borač-Veselský Chlum-Ochoz-Synalov-Sýkoř-Chlébské-Dolní Čepí-Horní ČepíŠtěpánov-Vrtěříž-Lískovec-Kovářová-Nedvědice-hrad Pernštejn

© Copyright Monsta Brno, spol. s r.o. 2009 | domy.monsta.cz | Tvorba webových stránek